DORKIN a môj denník
– interaktívna kniha pre deti do 9 rokov s denníkom a pexesom

100 strán, TVRDÁ matná obálka s lesklým písmom, formát takmer A4 – (19, 5 x 27,5)
Vďaka šitej väzbe a kvalitnému bielemu papieru v gramáži 120 g knižka prežije roky.

Autorkou textu je Alena Penzešová, autorkou farebných aj čiernobielych ilustrácii je Ľudmila Letkovská.

Čo je silnou stránkou knihy?

Knižka je rozdelená na dvanásť kapitol od januára po december. V každej kapitole sa nachádzajú tematické básničky a príbehy súrodencov Dorky a Olivera, ale aj vtipný Dorkin denník s komixovými obrázkami. Na konci každej kapitoly deti nájdu špeciálnu stranu, do ktorej si môžu počas celého roka kreslením či písaním vytvárať svoj vlastný denník a ostane im tak pamiatka na celý život.  

V básničkách aj v príbehoch sú spomenuté naše národné zvyky, tradície, tak, ako ich vnímajú deti z celkom bežnej rodiny, akou je možno aj tá vaša. Každý prozaický príbeh Dorky a Olivera má zároveň výchovný potenciál a dáva priestor na to, aby detskí čitatelia vedeli s rodičmi, starými rodičmi či učiteľmi na danú tému komunikovať.  

Ku knižke patrí interaktívne pexeso všetkých mesiacov, ktoré si deti dotvoria samé – nakreslia do neho svoje najlepšie zážitky. Okrem toho, že sa vďaka knižke a pexesu hravou formou a bez bifľovania naučia správnej postupnosti mesiacov v roku, vďaka Dorkinmu denníku sa naučia, ako jednoducho môžu slovne alebo písomne vytvoriť opis činnosti, za čo ich určite pochvália v škole, ale pomôže im to aj v ich osobnom verbálnom prejave.

 

Náhľad na knižku a pexeso

Vo videu autorky knižky – Aleny Penzešovej nájdete ďalšie ukážky z knižky a dozviete sa aj to, ako knižka vznikala a čo sa ukrýva medzi riadkami.